Piknik Powstańczy z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego

10 września 2017 r. na Skwerze I Dywizji Pancernej Wojska Polskiego w Warszawie odbył się zorganizowany przez Fundację Reduta PWPW Piknik Powstańczy mający na celu upamiętnienie bohaterów wydarzeń z sierpnia 1944 r.

Wydarzenie zgromadziło tysiące zainteresowanych, na których czekały liczne atrakcje.

Już od rana wzdłuż ul. Sanguszki i Rybaki trwał pokaz sprzętu używanego przez służby mundurowe np. czołgów i motocykli oraz sprzętu z czasów II wojny światowej.

W trakcie Pikniku odbyła się gra miejska, konkursy z wiedzy historycznej dla dzieci i młodzieży, a swoje stoiska zaprezentowały zaproszone instytucje i organizacje, wśród nich Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie i Żandarmeria Wojskowa.

Na stoisku Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. atrakcją była personalizacja kart dla dzieci, pokaz czerpania papieru, czy okolicznościowe nadruki wykonywane na historycznej maszynie dociskowej, tzw. bostonce.

Na popołudnie i wieczór zaplanowano koncerty. Dla młodszych uczestników wystąpiła „Arka Noego”, natomiast dla starszych Garwoliński Teatr Muzyczny „Od Czapy”, Contra Mundum oraz – jako gwiazda imprezy – zespół Luxtorpeda. Od 21:30 do północy na budynku PWPW przy ul. Rybaki 35 prezentowano widowisko multimedialne z wykorzystaniem techniki mappingu 3D.

Głównym partnerem wydarzenia była Grupa Energa.