Zmagania lekkoatletyczne młodych sportowców

5 października 2019 r. na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 92 na warszawskim Żoliborzu odbył się Mityng Lekkoatletyczny im. Juliusza Kuleszy zorganizowany przez Fundację PWPW i UKS Gepard.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodych sportowców. 300 uczestników ze szkół podstawowych i klubów sportowych rywalizowało w siedmiu kategoriach: biegu na 60, 300, 600 i 800 metrów, pchnięciu kulą, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową.

Wydarzenie to stanowiło znakomitą okazję do zapoznania młodzieży z historią bohatera Powstania Warszawskiego – Juliusza Kuleszy, który jak sam mówi – ze sportem związany jest całe życie. W młodości jako piłkarz, a w latach późniejszych oddany kibic Polonii Warszawa.
Uczestnicy sobotniego Mityngu byli również świadkami niezwykłego pokazu umiejętności sportowych zaprezentowanych przez zawodników AZS AWF Warszawa, którzy pod okiem Andrzeja Suprona przeprowadzili trening zapaśniczy.

Nie zabrakło atrakcji związanych z działalnością PWPW, takich jak czerpanie papieru, numeracja okolicznościowych legitymacji na Bostonce – ręcznej maszynie dociskowej pochodzącej z lat 20. lub 30. XX w. oraz wyrabianie pamiątkowych kart plastikowych.

Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Lekkiej Atletyki i Urząd Dzielnicy Żoliborz.