Fundacja PWPW wspiera walkę z koronawirusem

Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych wsparła kwotą pół miliona złotych Hotele dla Medyków mające służyć lekarzom walczącym z COVID19.

1 kwietnia 2020 r. z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego została utworzona Fundacja Hotele dla Medyków. Jednym z celów fundacji jest wspieranie pracowników służby zdrowia zaangażowanych w walkę z koronawirusem, szczególnie tych pełniących służbę w jednoimiennych szpitalach zakaźnych. Pracujący „na pierwszej linii frontu” będą mogli skorzystać z bezpłatnych noclegów hotelowych w odpowiednich warunkach do odpoczynku, bez konieczności powrotu do domu i narażania swoich rodzin na zakażenie wirusem. W ten sposób medykom zostanie stworzony odpowiedni komfort pracy.

Polski Holding Hotelowy już wcześniej udostępniał swoje obiekty tym, którzy z uwagi na pracę w szpitalach zakaźnych obawiali się powracać do swoich domów. Dzięki nowo powstałej fundacji będzie możliwe tworzenie miejsc noclegowych również w innych hotelach na terenie całego kraju.

Ponadto Fundacja Hotele dla Medyków ma również pozyskiwać fundusze i przekazywać je na rzecz prowadzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia izolatoriów, gdzie przebywają osoby oczekujące na wynik testów na obecność koronawirusa i chorzy z łagodnym przebiegiem COVID19.

Fundacja PWPW wsparła ten projekt kwotą 500 000 zł, realizując swoje cele statutowe działania na rzecz ratownictwa i ochrony ludności, a także na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Przypominamy, że każdy z nas może pomóc walczącym z koronawirusem nie upuszczając swojego domu bez ważnych powodów. #zostańwdomu