14 czerwca 2017 r. w siedzibie Programu 3 Polskiego Radia, w sali im. Agnieszki Osieckiej, odbyła się uroczysta promocja książki autorstwa Juliusza Kuleszy – ,,Sen o Rybakach’’, wydanej przez PWPW.
Książka przedstawia dzieje ulicy Rybaki, jednej z przedwojennych ulic Warszawy, która praktycznie zniknęła z mapy współczesnej Warszawy. Z tej nadwiślańskiej ulicy ocalały jedynie dwa budynki, numer 35 – budynek mieszkalny przylegający do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych i numer 2 – Stara Prochownia, której obecny adres to ul. Boleść 2. W miejscu zniszczonych zabudowań jest dzisiaj zlokalizowany Multimedialny Park Fontann. Autor książki opowiada barwną historię ulicy Rybaki. Snuje opowieść o ludziach i architekturze, drewnianych rybackich chatach, dworkach, kamienicach, fabryczce, Domu Polonii oraz jednej z najnowocześniejszych w tamtym okresie szkole podstawowej, które znajdowały się przy Rybakach. Kulesza przedstawia dzieje mieszkańców ulicy, a także społeczeństwa Warszawy w latach międzywojennych.Uroczystość miała uhonorować autora, niezwykłego człowieka, który nie tylko mieszkał w dzieciństwie na ulicy Rybaki, ale również walczył w tych rejonach w obronie Warszawy podczas Powstania Warszawskiego.
Wydarzenie to było również okazją do dyskusji znanych przewodników warszawskich: Piotra Wierzbickiego i Daniela Echausta oraz varsavianisty Janusza Owsianego, którzy wraz z Juliuszem Kuleszą opowiadali o urokach architektonicznych przedwojennej ulicy. Juliusz Kulesza wspominał losy jej mieszkańców, których w większości znał osobiście.
Patronat honorowy nad uroczystością objęło Muzeum Historii Polski w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Wojskowe Biuro Historyczne.